Žít Česko

Nová a lepší ODS

ODS vzala nedávné výsledky voleb vážně a na svém brněnském kongresu zvolila do svého čela respektované tváře se silnou morální integritou. Protože předsedu strany nikdo dělat nechtěl, a Fuksa je dost divný i na ODS, bude ve funkci pokračovat Petr Nečas, kterému je to jedno a navíc se během mluvení naučil máchat rukama. Jeho prvním místopředsedou bude jihočeský kmotr Pavel Dlouhý, kterému se ale do Prahy nechce, takže bude chod strany řešit přes svého asistenta Martina Kubu.

Stanislav Biler

4.11.2012

Ve své hvězdné kariéře bude i nadále pokračovat Pavel BlažekBrna, který si svou prostoduchostí získal srdce konzervativních davů a je tak nefalšovaným Forrestem Gumpem české pravicové scény. V rodném Brně se proslavil nesmrtelnými úvahami, že by politik neměl mít žádnou vizi, protože je to totalitní, nebo zajímavou úvahou na téma urbanismus Osvětimi. Jeho korupční aféry se staly v Brně legendárními a jsme proto rádi, že pro svou pověstnou kreativitu dostane větší prostor.

Na kongresu zaujal brilantním projevem, kdy na sebe jednotlivé věty jako obvykle nenavazovaly, což ještě umocňovala jeho evidentní opilost. Přesto neváhal odvážně zdůraznit, že svobodná média, především ta internetová, ohrožují demokracii a někdo by měl ten internet nějak pravicově zregulovat. Inspirativní byla rovněž myšlenka, že kdyby měli lidé o krocích vlády a úřadů méně informací, tak by se jim žilo mnohem lépe.

Jeho normalizační rétorika zaujala delegáty natolik, že mu dali 439 hlasů, což je nejvíc po Jiřím Pospíšilovi. ODS tak jasně naznačila, kde jsou její priority a proč jí tolik vadí Evropská unie, která se zbytečně zabývá právy občanů a nesmyslně je zahlcuje informacemi. Tím narušuje suverenitu České republiky.

Dalším místopředsedou se stal Tomáš Chalupa, jemuž řízené rozkradení několika set milionů přes firmu Key Investments na pražské radnici vyneslo křeslo ministra životního prostředí, z něhož obratem vyrobil pobočku ministerstva průmyslu se specializací na betonářství a kultivaci krajiny asfaltem. Ve svém projevu mluvil o velrybách a o lodích.

Miroslava Němcová plní v ODS funkci hodné mamky, takže dostala své křeslo a Jiří Pospíšil byl zvolen zato, že ho Nečas vyhodil z vlády, díky čemuž vyhrál krajské volby.

Bohužel se nepodařilo zjistit, co přesně mezi sebou dohodli majoritní akcionáři ODS, jako je Pavel Dlouhý nebo Tomáš Hrdlička, nicméně spekuluje se, že rebelové bez příčiny nalezli v kufru svého auta koňskou hlavu, takže vláda ještě chvilku vydrží.

Delegáti se nakonec shodli, že hlavní konzervativní hodnotou, za kterou budou až do roztrhání těla bojovat, je pomazánkové máslo. Laciná náhražka se tak stala symbolem obrody ODS.

Musíme také dementovat informaci, že tým Vize 2020 vymyslela naše redakce. Takovou představivost bohužel nemáme a nikdo z nás ani nebere tvrdé drogy. Že bude “bránit svobodu” Pavel Blažek s Ivanem Langerem, si ODS vymyslela sama. Respekt!