Žít Česko

Pavel Šplíchal

TOP09 se přejmenuje na TopTopic

Poté co ODS na kongresu sama sebe prohlásila za zbytečnou, čímž se konečně dostala do světových učebnic politologie, vycítil svoji příležitost i matador scény Miroslav Kalousek. Projekt na jedno volební období s názvem TOP09, který díky lásce Čechů k pohádkám a knížecímu kandidátovi Schwarzenbergovi umožnil nejlepšímu ministrovi financí všech dob dotknout se politického nebe, se přejmenuje na univerzálnější TopTopic s ambicí stát se hegemonem české pravice.

Pavel Šplíchal

5.11.2012

Problémy české demokracie vyřeší aliance hodných s bohatými

Čekání na to, že by v této zemi něco změnili líní a chudí popíječi piva, přestalo bavit další dva české miliardáře. Rozhodli se proto zachránit politiku i společnost. A celý proces bude mnohem jednodušší, než jsme doufali. Stačí být na sebe tak nějak hodní a stát řídit tak nějak jako firmu.

Pavel Šplíchal

30.10.2012

Česká republika jde do konkursu, zájem však nejeví Německo ani Rusko

Od doby, co jsme se zbavili pozice hýčkaného satelitu Sovětského svazu, vládne mezi politiky zmatek. Ani zoufalé nadbíhání Američanům, ať u nás prosimprosim postaví radar, se nesetkalo u nadlidí za oceánem s pochopením. Politika jako taková – zejména pak ta mezinárodní – může mít pro montovnu rozměrů ČR často neblahé důsledky v podobě vyplácení dávek zbytečným sockám nebo podpoře ještě zbytečnějších alkoholiček na mateřské, bouřících se vůči ekonomickým zájmům našeho českého středoevropské­ho tygra.

Pavel Šplíchal

19.10.2012