Žít Česko

Miroslav Kalousek

Česká elita vyhrála Davis Cup

Velké vítězství pro celou Českou republiku. Vše o to cennější, že ještě v sobotu (tj. 17.listopadu) se po ulicích Prahy, ale i jiných měst, motaly poloorganizované skupiny zástupců nikým nevolené veřejnosti a vykřikovaly hesla. Smyslu bylo sice mnohdy těžko rozumět, jelikož například na Václavském náměstí se sešla velmi pestrá směsice – od mladých komunistů, přes mladé neonacisty až po staré komunisty a staré neonacisty – a mnohá provolání se díky špatné akustice způsobené stánky s párky v rohlíku slila, nicméně poselství lůzy zaznělo i tak jasně.

Robin Kvapil

19.11.2012

Česká cesta: trvale udržitelný propad

Česká vláda konečně schválila tolik kýžené zvýšení daní a na příští rok plánuje neméně oblíbené škrty. Minulé zvýšení DPH přineslo blahodárný propad státních příjmů a snížení spotřeby rozmařilých domácností. Zatímco ekoteroristi spekulují o trvale udržitelném růstu a levicoví idealisté o nulovém růstu, česká pravicová vláda se rozhodla razit trend trvale udržitelného propadu. Laikům se možná může jednání vlády boje proti korupci zdát chaotické, vše ale ukazuje na dobře promyšlenou strategii.

Stanislav Biler

9.11.2012

TOP09 se přejmenuje na TopTopic

Poté co ODS na kongresu sama sebe prohlásila za zbytečnou, čímž se konečně dostala do světových učebnic politologie, vycítil svoji příležitost i matador scény Miroslav Kalousek. Projekt na jedno volební období s názvem TOP09, který díky lásce Čechů k pohádkám a knížecímu kandidátovi Schwarzenbergovi umožnil nejlepšímu ministrovi financí všech dob dotknout se politického nebe, se přejmenuje na univerzálnější TopTopic s ambicí stát se hegemonem české pravice.

Pavel Šplíchal

5.11.2012

Miroslav Kalousek, obránce chudých.

Je krize a musí se šetřit. Ministr financí se proto rozhodl ulevit strádajícím občanům a zlevní jim drahé značky cigaret, zatímco ty levné zdraží. V rámci zachování společenské solidarity si tak připlatí dělníci za své oblíbené Startky, zatímco proletariát top-managementu si bude moci koupit levnější Marlbora. Za tímto bohulibým záměrem je také ochrana našich dětí, které se nechtějí ztrapňovat pokuřovaním laciných špinek.

Stanislav Biler

25.10.2012